Jubileusz 700-lecia Pławniowic już za nami!
W niedzielę 18 czerwca, na skwerze przy Pałacu Ballestremów nad Kanałem Gliwickim, świętowaliśmy z okazji 700-lecia naszej miejscowości. Jednym ze współorganizatorów tej wyjątkowej imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny. Uczniowie szkoły oraz przedszkolaki przygotowali pod kierunkiem nauczycieli wspaniałą inscenizację, połączoną z tańcem i śpiewem. Dzieci z klas IV, V i VI ,przebrane za postacie znane z pławniowickich legend i podań, odegrały zabawne scenki po naszymu, czyli po śląsku, które przeniosły nas w odległe czasy. Na scenie pojawiły się utopki, Mora, Heksy i Luca (pojawia się czasem jako Biała Dama na dziedzińcu pławniowickiego pałacu). Poszczególne scenki przeplatały przyśpiewki „Pławniowice fajno wieś…”. Do śpiewu i tańca włączyły się dzieci z klas I- III w barwnych strojach, a także przedszkolaki, które zaprezentowały jeszcze tańce ludowe i piosenkę w języku niemieckim.
Bieg 700-lecia Pławniowic, zorganizowany przez ULKS Pławniowice, to jeden z ważnych punktów obchodów. Pierwszym etapem były eliminacje szkolne, w których zwyciężyli: w kategorii przedszkolaków- Liwia Bartnikowska i Filip Latocha; klasy I- III – Patrycja Hluchnik, Karol Chaj ; klasy IV- VI- Wiktoria Konopka, Paweł Mróz. Bieg główny rozpoczął się w niedzielę o 9.00 rano, jego trasa przebiegała dookoła jeziora. Na starcie stanęło 22 zawodników: 16 mężczyzn i 6 kobiet. Zwycięzcami okazali się : Izabela Maj- Dzibańska z Pyskowic i Piotr Jachimski z Rybnika.
Wystawa historyczna w sali OSP to kolejny, niezwykle interesujący, element obchodów 700- lecia Pławniowic. Została zorganizowana przez Koło Mniejszości Niemieckiej DFK. Wykorzystano na niej zbiory pana Leonarda Seichtra – pławniowiczanina zafascynowanego od lat historią najbliższej małej ojczyzny. Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w sobotę. Wtedy też została zaprezentowana książka-album „ Pławnowice”, autorstwa pana L.Seichtra. Wśród bogatych zbiorów dotyczących przeszłości Pławniowic i najbliższych okolic znalazła się także dokumentacja zdjęciowa dotycząca dalszej i bliższej historii szkoły i przedszkola. Uczniowie, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy w sobotę i niedzielę, mieli okazję także w poniedziałek. Była to wspaniała lekcja historii, połączona ze spotkaniem i pogadanką z panem Leonardem. W niedzielę o godz.15.00 zaproszeni goście oraz część mieszkańców zobaczyła prezentację archeologa z Muzeum Gliwickiego, pana Radosława Zdaniewicza, który przedstawił wyniki starszych i najnowszych badań archeologicznych , dotyczących tego, co na tym terenie działo się przed wiekami.
W międzyczasie można było zwiedzać Zespół Pałacowo- Parkowy: spacerować po parku w towarzystwie zespołu tanecznego w strojach z dawnych epok (artyści zaprezentowali się na scenie w trakcie trwania imprezy). Na terenie parku można także było spotkać się z ludźmi, którzy prezentowali swoje pasje, lub zwiedzić pałac i poznać jego historię - wszystko to za sprawą księdza Krystiana Worbsa.
Uczniowie razem z całymi rodzinami, pracownicy szkoły, przedszkola, i każdy, kto tylko miał ochotę, bawił się na skwerze do późnych godzin wieczornych. Kiedy dorośli słuchali występów zespołów, dzieci do woli korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji. Każdy, kto miał ochotę , mógł wybrać się na przejażdżkę dorożką. Imprezę uświetnili : trio smyczkowe Appassionato, Blaskapele Świbie, zespół Flovers, duet Claudia i Kasia Chwołka oraz zespół Zodiak. Całość prowadził prezenter radia Silesia, Sebastian Mierzwa.
Program wycieczki - Pieniny
- Plan wycieczki Pieniny 5-7.06.2017 r
5.06.2017
6.30 wyjazd z Pławniowic OSP 6.40 wyjazd z Taciszowa - Remedium
Przejazd do Szczawnicy – spływ Dunajcem – zwiedzanie kościółka w Dębnie Podhalańskim, przejazd do Ochotnicy Górnej
16.00 Obiad
17.00 zakwaterowanie w Schronisku Młodzieżowym w Ochotnicy Górnej
20.00 kolacja /własny prowiant/
6.06.2017
8.00 śniadanie /własny prowiant/
9.00 wyjazd do Krościenka ,wejście na Trzy Korony, zwiedzanie zamku w Niedzicy
17.00 obiad
20.00 kolacja /własny prowiant/
7.06.2017
8.00 śniadanie /własny prowiant/
9.00 wyjazd do Chochołowa – termy ,baseny
Powrót ok.19.00
Na kolację i śniadanie zostanie zakupione pieczywo /chleb/
Plan wycieczki może ulec zmianie ( w zależności od pogody)
Koszt wycieczki 200.00 zł /transport , noclegi , bilety wstępu , obiad / zgoda rodziców do 15.05.2017 r.Wykaz rzeczy do zabrania na wycieczkę w Pieniny.
Wyjazd godz. 6:30 Pławniowice,6:40 Taciszów –Remedium, Rzeczyce 6:00 ul. Słoneczna
- Kurtki przeciwdeszczowe, ciepła bluza i zapasowe buty zmienne. Klapki do chodzenia po schronisku
- Buty do chodzenia po górach ( do kostki )
- Koszulki z krótkim rękawem, spodnie bądź getry – długa nogawka , spodnie z krótką nogawką, nakrycie głowy ( chusteczka bądź kapelusz – czapka)
- Strój kąpielowy, ręcznik, klapki, czepek- basen
- Skarperki na zmianę, bielizna, pidżama, przybory toaletowe
- Dodatkowo mały podręczny plecak na prowiant na podróż
- Można dać dziecku w opakowaniach dżem, pasztet , ser żółty, szaszetki herbaty.
Kolację i Śniadanie będziemy robić dla wszystkich dzieci wspólnie.
REGULAMIN WYCIECZEK
Zasady zachowania się na wycieczkach, zajęciach szkolnych w terenie:
1. Każdy uczestnik wycieczki szkolnej ma obowiązek:
- bezwzględnie stosować się do wszystkich poleceń kierownika wycieczki, opiekuna lub przewodnika,
- przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas poruszania się środkami komunikacji zbiorowej,
- zapinania pasów bezpieczeństwa w autokarze,
- punktualnego zgłaszania się na miejsce zbiórki znajdujące się w pobliżu szkoły, które wyznacza
nauczyciel oraz powrotu z całą grupą do szkoły lub na miejsce zbiórki, z którego wyruszył na wycieczkę (o ile umowa pisemna z rodzicami nie stanowi inaczej),
- kulturalnego zachowania się we wszystkich miejscach pobytu grupy takich jak: środki komunikacji zbiorowej, kina, teatry, muzea, galerie i in.,
- spożywania posiłków w trakcie podróży tylko w miejscach postoju a nie w środkach lokomocji, zachować czystość i porządek w środkach komunikacji,
- stosowania się do sygnalizacji świetlnej na ulicach/trasach wycieczki i przechodzenia tylko w oznaczonych miejscach,
- kasowania biletów (o ile nie posiada biletu okresowego)w środkach komunikacji zbiorowej oraz pokrywania kosztów za bilety wstępu (o ile przyjęte zasady konkretnej wycieczki nie stanowią inaczej),
- posiadania w czasie wycieczki aktualnej legitymacji szkolnej,
- natychmiastowego zgłoszenia opiekunowi grupy zdarzenia zagrażającego bezpieczeństwu (zdrowiu, życiu) uczestników wycieczki,
- od chwili przybycia do obiektu noclegowego / miejsca publicznego stanowiącego cel wycieczki
podporządkować się obowiązującym tam regulaminom,
- w przypadku zagubienia się oczekiwania w tym miejscu, w którym spostrzegł że odłączył się od grupy (jeśli to możliwe podjąć próby skontaktowania się telefonicznie z jakimś uczestnikiem wycieczki bądź opiekunem) lub zgłosić się do policji, straży miejskiej, TOPR-u, GOPR-u i poprosić o pomoc.
- bezwzględnie przestrzegać uwag gospodarzy terenu gościnnego.
2. Każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania programu dnia: ustalonych godzin: zbiórki, pobudki, posiłków, wycieczek fakultatywnych, zajęć rekreacyjno-sportowych, ciszy nocnej, który ogłaszany jest przez kierownika wycieczki w formie ustnej.
3. Wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w zajęciach programowych.
4. Za wszelkie szkody spowodowane z winy uczestnika w czasie pobytu odpowiedzialność ponosi uczestnik i/lub jego opiekun prawny.
5. Zakazy:
- Surowo zabrania się samowolnego oddalania od grupy uczestnikom wycieczki poza teren miejsca pobytu bez zgody kierownika, opiekuna wycieczki, który odpowiada za bezpieczeństwo grupy.
- Zabrania się spożywania posiłków w trakcie podróży środkami lokomocji,
6. Za naruszenie zasad regulaminu wycieczki uczeń poniesie konsekwencje przewidziane w obowiązującym wso, może być wobec niego zastosowana kara ujęta w zapisach statutowych i regulaminie szkoły.
7. Wycieczka może zostać przerwana bez względu na poniesione przez młodzież koszty w przypadku:
a) w razie powszechnej niesubordynacji uczestników wycieczki;
b) zewnętrznych warunków uniemożliwiających dalsze prowadzenie wycieczki i/lub zagrażających bezpieczeństwu grupy;
8. Uczeń może być zwolniony po zakończeniu wycieczki w innym miejscu niż wyznaczy nauczyciel tylko na telefoniczną lub pisemną prośbę jego rodziców.
VII Gminny Turniej Matematyczny pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec
- Dnia 16 maja 2017 r. odbył się po raz siódmy Gminny Turniej Matematyczny dla uczniów klas IV -VI szkoły podstawowej organizowany przez ZSP w Pławniowicach. Wzięło w nim udział 21 uczniów z siedmiu szkół gminy Rudziniec: Bojszowa, Byciny, Kleszczowa, Pławniowic, Poniszowic, Rudna i Rudzińca.Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00 powitaniem dzieci i nauczycieli przez pana wójta Krzysztofa Obrzuta oraz panią dyrektor Małgorzatę Borkiewicz – Pięta.Przebieg konkursu:
-
I etap – indywidualne rozwiązywanie zadań .
-
Przerwa dla dzieci, w czasie której komisja sprawdzała prace.
-
II etap – zadania zespołowe.
-
Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród ufundowanych przez wójta gminy Rudziniec.
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy w przyszłym roku.Wyniki VII Gminnego Turnieju Matematycznego:Wśród klas czwartychI miejsce Igor Padiasek z SP w KleszczowieII miejsce Karol Kancy z SP w BojszowieIII miejsce Emilia Miesiączek z ZSP w RudnieWśród klas piątychI miejsce Tomasz Drost z ZSP w RudnieII miejsce Amelia Migurska z SP w RudzińcuII miejsce Dominik Zygmunczyk z SP w BojszowieWśród klas szóstychI miejsce Emilia Machula SP w KleszczowieII miejsce Natalia Nowak z SP w BycinieIII miejsce Marek Flak z SP w PoniszowicachZespołowoI miejsce ZSP w RudnieII miejsce SP w RudzińcuIII miejsce SP w Kleszczowie -
Noc pełna ziół w Muzeum w Gliwicach
W Zamku Piastowskim odbędzie się otwarcie wystawy „Pławniowice – archeologiczna przeszłość” przybliżającej odkrycia dokonane na terenie podgliwickiej osady, której przeszłość sięga czasów prehistorycznych. Zobaczymy między innymi srebrny denar cesarzowej rzymskiej Faustyny I z II wieku n.e., który może świadczyć o udziale miejscowej ludności w dalekosiężnym handlu z Cesarstwem Rzymskim i wyposażenie grobu wojownika z okresu II/III wieku n.e., odkryte przed niespełna dekadą. O prowadzonych w Pławniowicach badaniach opowie archeolog – Radosław Zdaniewicz.
ZAMEK PIASTOWSKI 18.00 – 24.00
ul. Pod Murami 2– godz. 18.30, 21.30 oprowadzanie po wystawach stałych i wystawie: „Pławniowice – archeologiczna przeszłość”
– godz. 19.30 i 20.30 – prelekcja: „Pławniowice – archeologiczna przeszłość” – Radosław Zdaniewicz, archeolog Muzeum w Gliwicach
– godz. 18.00 – 24.00 zwiedzanie indywidualne (ostatnie wejście o godz. 23.00).
Maj - konkurs Turniej Matematyczny - Regulamin
- REGULAMIN GMINNEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGOPOD PATRONATEM WÓJTA GMINY RUDZINIECdla uczniów klas IV -VI1. Cele turnieju:· rozwijanie zainteresowania matematyką,· ukazanie sposobów twórczego wykorzystania wiedzy,· rozwijanie zdolności logicznego myślenia, wyobraźni, umiejętności stosowania metod matematycznych,· kształtowanie umiejętności rywalizacji i współpracy.2. Organizator: Zespół Szkolno- Przedszkolny w Pławniowicach.3. Termin: 16.05.2017 r. godz. 9:004. Miejsce: sala OSP w Pławniowicach5. Udział biorą uczniowie klas IV -VI (maksymalnie 3 uczniów, niekoniecznie po jednym z danej klasy), których wybiera nauczyciel na podstawie eliminacji szkolnych.6. Turniej przebiega w dwóch etapach· indywidualnym· zespołowym7. Przebieg turnieju:· I etap indywidualny (60 minut) – każdy uczeń rozwiązuje 5 zadań otwartych,· 15 minut przerwy,· II etap zespołowy (około 40 minut)– uczniowie z danej szkoły rozwiązują 10 zadań· przerwa,· ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i dyplomów,· zakończenie około godz. 12:008. W komisji konkursowej zasiadają wszyscy nauczyciele – opiekunowie dzieci biorących udział w turnieju.9. Dojazd zapewniają szkoły we własnym zakresie.10. Dyplomy otrzymują wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju. Nagrody otrzymują:· uczniowie, którzy najlepiej rozwiążą zadania w etapie indywidualnym( w każdej z klas IV -VI),· zespoły reprezentujące szkoły w etapie zespołowym.11. Zakres materiału – cały oprócz tych działów, które podali nauczyciele.Będą również tangramy, zadania na spostrzegawczość i logikę, łamigłówki rysunkowe.12. Szkoła, która zwycięży w etapie zespołowym otrzymuje przechodnią statuetkę oraz przygotowuje zadania na turniej matematyczny w następnym roku.13. W razie pytań proszę dzwonić do ZSP w Pławniowicach pod nr 32 2305540 lub pisać na adres awaderka@wp.pl.
Rekrutacja do szkoły na rok 2017/18
Rekrutacja do publicznych szkół podstawowych
prowadzonych przez Gminę Rudziniec
na rok szkolny 2017/2018
Podstawa prawna
1. rozdz. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59
2. rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek
3. uchwała NR XXXIVI/303/2017 Rady Gminy Rudziniec z dnia 23 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudziniec dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły i określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów oraz przyznania każdemu kryterium określonej liczby punktów
4. Zarządzenie Nr 67/2017 Wójta Gminy Rudziniec z dnia 24 marca 2017 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudziniec na rok szkolny 2017/2018.
Za właściwą rekrutację odpowiadają dyrektorzy szkół.
Do szkoły podstawowej, poza systemem rekrutacji, przyjmowani są uczniowie zamieszkali w obwodzie danej szkoły. W celu potwierdzenia realizacji obowiązku szkolnego w szkole obwodowej, rodzice składają
zgłoszenie do 05.04.2017 r. (druk zgłoszenia u dyrektora danej szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec).
Kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego. Rodzice uczniów zamieszkałych poza obwodem składają wnioski o przyjęcie do wybranej szkoły podstawowej wraz z załącznikami (druk wniosku u dyrektora danej szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec)
Harmonogram czynności określający terminy w postępowaniu rekrutacyjnym określa załącznik nr 2 do zarządzenia nr 67/2017 Wójta Gminy Rudziniec z dnia 24 marca 2017 r., natomiast kryteria określa § 1 uchwały nr XXXIV/303/2017 Rady Gminy Rudziniec z dnia 23 marca 2017 r.
TERMINY - postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018
Lp.
Rodzaj czynności
Termin
w postępowaniu rekrutacyjnym
Termin
w postępowaniu uzupełniającym
1.
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
od 10 do 21 kwietnia 2017 roku
od 15 do 17 maja 2016 roku
2.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy
od 24 kwietnia do 5 maja 2017 roku
od 18 maja do 2 czerwca 2017 roku
3.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
8 maja 2017 roku
5 czerwca 2017 roku
4.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
od 9 do 11 maja 2017 roku
od 6 do 8 czerwca 2017 roku
5.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
15 maja 2017 roku
12 czerwca 2017 roku
KRYTERIA
w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych szkół podstawowych
prowadzonych przez Gminę Rudziniec dla kandydatów zamieszkałych
poza obwodami szkół oraz odpowiadającą im liczbę punktów
i dokumenty niezbędne do potwierdzenia tych kryteriów
LP
Kryteria
Liczba punktów
Dokument potwierdzający
spełnianie kryterium
1
Kontynuowanie edukacji szkolnej przez rodzeństwo kandydata ubiegającego się o przyjęcie do szkoły
3
Dane potwierdza dyrektor na podstawie prowadzonej dokumentacji
2
Miejsce pracy rodzica lub opiekuna prawnego kandydata w obwodzie szkoły
2
Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego kandydata o miejscu pracy
3
Zamieszkanie na terenie Gminy Rudziniec
1
Oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego o miejscu zamieszkania
Jeżeli nadal będą wolne miejsca, będą przyjmowane pozostałe dzieci /decyduje termin złożenia wniosku/.
Zapraszamy do Naszych Szkół
Rekrutacja do przedszkola na rok 2017/18
Rekrutacja do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych
prowadzonych przez Gminę Rudziniec na rok szkolny 2017/2018
Podstawa prawna:
- rozdz. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59)
- rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 roku w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek
- Uchwała nr XXXIV/302/2017 Rady Gminy Rudziniec z dnia 23 marca 2017 roku w sprawie określenia kryteriów naboru do samorządowych przedszkoli na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, liczby punktów oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów
- Zarządzenie Nr 67/2017 Wójta Gminy Rudziniec z dnia 24 marca 2017 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudziniec na rok szkolny 2017/2018..
Za właściwą rekrutację odpowiadają dyrektorzy zespołów szkolno-przedszkolnych i szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne.
Do 7 kwietnia 2017 roku rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających obecnie do danego przedszkola lub oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej, składają na rok szkolny 2017/2018 deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu (wzór deklaracji u dyrektora szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec). Po złożeniu deklaracji, dzieci te są przyjmowane poza rekrutacją.
Do przedszkoli funkcjonujących na terenie Gminy Rudziniec przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na terenie Gminy Rudziniec, na podstawie wniosku złożonego przez rodziców / opiekunów prawnych (wzór wniosku u dyrektora szkoły lub do pobrania ze strony internetowej Gminy Rudziniec).
Harmonogram czynności określających terminy w postępowaniu rekrutacyjnym określa załącznik nr 1 do zarządzenia nr 67/2017 Wójta Gminy Rudziniec z dnia 24 marca 2017 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudziniec na rok szkolny 2017/2018
TERMINY
postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018
Lp.
Rodzaj czynności
Termin
w postępowaniu rekrutacyjnym
Termin
w postępowaniu uzupełniającym
1.
Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym
od 10 do 21 kwietnia 2017 roku
od 15 maja do 17 maja 2017 roku
2.
Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy
od 24 kwietnia do 5 maja 2017 roku
od 18 maja do 2 czerwca 2017 roku
3.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
8 maja 2017 roku
5 czerwca 2017 roku
4.
Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
od 9 do 11 maja 2017 roku
od 6 do 8 czerwca 2017 roku
5.
Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych
15 maja 2017 roku
12 czerwca 2017 roku
Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych odbywa się w dwóch etapach.
W I etapie rekrutacji, kryteria mają jednakową wartość, a pierwszeństwo przyjęcia zgodnie z w/w ustawą będą miały dzieci, które:
- pochodzą z wielodzietnej rodziny (3 i więcej dzieci do 18 roku życia),
- posiadają orzeczenie o niepełnosprawności lub ich rodzice albo rodzeństwo posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,
- są wychowywane przez samotnego rodzica,
- są objęte pieczą zastępczą.
W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu dane przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę n/w kryteria określone przez Radę Gminy Rudziniec w uchwale nr XXXIV/302/2017 z dnia 23 marca 2017 r.
KRYTERIA
liczba punktów i dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów
Kryteria
Liczba punktów
Dokument potwierdzający spełnianie kryterium
Dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły, na terenie którego znajduje się dane przedszkole/oddział przedszkolny lub w obwodzie szkoły, w której wchodzi oddział przedszkolny
40
Oświadczenie o zamieszkaniu
Dziecko pracujących lub studiujących rodziców lub opiekunów prawnych
20
Oświadczenie o zatrudnieniu lub studiowaniu
Kontynuacja edukacji przedszkolnej w danym przedszkolu przez rodzeństwo kandydata ubiegającego się o przyjęcie do przedszkola
10
Dziecko zamieszkałe w miejscowości na terenie, której znajduje się przedszkole/oddział przedszkolny, w przypadku, gdy w danym obwodzie w każdej miejscowości znajduje się przedszkole/oddział przedszkolny
5
Oświadczenie o zamieszkaniu
Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Rudziniec mogą być przyjęci do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Rudziniec, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, przedszkola lub oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, nadal dysponuja wolnymi miejscami. W przypadku większej liczby kandydatów zamieszkałych poza obszarem Gminy Rudziniec przeprowadza się postepowanie rekrutacyjne zgodnie z powyższymi zasadami.
Zapraszamy do Naszych Przedszkoli
Wyniki Gminnego Konkursu Recytatorskiego
PROTOKÓŁ Z PRZEBIEGU GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec
Eliminacje do konkursu regionalnego MAŁY OKR 2017
W konkursie uczestniczyło 13 uczniów klas I-III ze szkół Gminy Rudziniec.
I miejsce w konkursie i tytuł Mistrza Recytacji zdobyła Marta Haba – SP Chechło
II miejsce – Oliwia Sembok – SP Kleszczów
III miejsce – Oliwia Jacek – ZSP Poniszowice
Wyróżnienie – Anna Tkocz – ZSP Pławniowice
Wyróżnienie – Julia Przybyła – SP Bojszów
W kategorii klas IV-VI w konkursie uczestniczyło 23 uczniów.
I miejsce i tytuł Mistrza Recytacji w swojej kategorii zdobył – Oskar Płaziński – SP Chechło
II miejsce – Patrycja Szykowska – SP Chechło
III miejsce – Weronika Klaka – ZSP Pławniowice
III miejsce – Aleksandra Donisz – SP Bojszów
Wyróżnienie - Aleksandra Tekla – ZSP Pławniowice
Wyróżnienie – Weronika Krzymińska - SP Chechło
- Mistrz recytacji otrzymał dyplom i statuetkę
W kategorii Gimnazjum w konkursie wzięło udział 8 uczestników.
Zwycięstwo i statuetka Mistrza Recytacji przypadła Aleksandrze Babiuk
II miejsce zdobyła – Natalia Warmons
III miejsce – Wioletta Tumidajewicz
Wyróżnienie otrzymała - Nina Nowak
Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec
10 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Rudzińcu z siedzibą w Poniszowicach
odbędzie się Gminny Konkurs Recytatorski pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec.
Wyłonieni w konkursie mistrzowie recytacji będą reprezentować naszą gminę w regionalnym
konkursie recytatorskim MAŁY OKR 2017 w Katowicach.
Regulamin konkursu:
OKR_-_regulamin_2017-_klasy_mlodsze.doc
Dowóz uczniów do szkół
INFORMUJEMY : że od 30 stycznia 2017 roku nastąpiły zmiany w odjazdach i przywozach uczniów do szkół. Prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy.
Przyjazd uczniów z Rzeczyc i Taciszowa do ZSP Pławniowice
PRZYSTANKI:
Linia pętla I z Gliwic:
Ligota Łabędzka I NŻ
7.08
Ligota Łabędzka Szkoła NŻ
7.09
Ligota Łabędzka Kaplica NŻ
7.10
Rzeczyce Wieś NŻ
7.14
Rzeczyce Basen NŻ
7.15
Rzeczyce NŻ
7.16
Kleszczów Osiedle NŻ
7.20
Kleszczów Szkoła NŻ
7.22
KLESZCZÓW PĘTLA
7.23
Taciszów I NŻ
7.26
TACISZÓW CENTRUM
7.27
Pławniowice Las NŻ
7.29
Pławniowice Kolonia NŻ
7.31
Pławniowice Boisko NŻ
7.33
PŁAWNIOWICE CENTRUM
7.34
Pławniowice Szkoła NŻ
7.35
RUDZINIEC UG – PKP
7.43
Rudziniec Młyńska NŻ
7.44
Rudziniec Przedszkole NŻ
7.45
RUDZINIEC GIMNAZJUM I NŻ
7.46
Tym kursem zabiera się Ligota Łabędzka do Gimnazjum i SP, Rzeczyce do SP, Taciszów do Gimnazjum i SP,
Pławniowice do Gimnazjum.Odjazdy Uczniów:
PRZYSTANKI:
Linia pętla II do Gliwic.
Zabiera uczniów z Pławniowic do Taciszowa
Linia Pławniowice, Kleszczów – Ligota Łabędzka
Linia: Rudziniec - Gliwice
Linia pętla II do Gliwic.
AUTOBUS SZKOLNY NR 4
RUDZINIEC GIMNAZJUM I NŻ
12.50
14.40
Rudziniec Przedszkole NŻ
12.51
14.41
Rudziniec Młyńska NŻ
12.52
14.42
RUDZINIEC UG – PKP
12.53
13.58
14.43
Rudziniec Skrzyżowanie NŻ
<
<
<
Łany Skrzyżowanie NŻ
<
<
<
ŁANY PĘTLA
<
<
<
Pławniowice Szkoła
13.01
13.16
14.06
14.51
PŁAWNIOWICE CENTRUM
13.02
13.17
14.07
14.52
Pławniowice Boisko NŻ
13.03
13.18
14.08
14.53
Pławniowice Kolonia NŻ
13.05
13.20
14.10
14.55
Pławniowice Las NŻ
13.07
13.22
14.12
14.57
TACISZÓW CENTRUM
13.09
13.24
14.14
14.59
Taciszów I NŻ
13.10
13.25
14.15
15.00
KLESZCZÓW PĘTLA
13.14
13.29
14.19
15.04
Kleszczów Szkoła NŻ
<
13.30
14.20
<
Kleszczów
13.16
<
14.21
15.06
Kleszczów Osiedle NŻ
13.17
13.32
14.22
15.07
Rzeczyce NŻ
13.36
14.26
<
Rzeczyce Basen NŻ
13.37
14.27
<
Rzeczyce Wieś NŻ
13.38
14.28
<
Ligota Łabędzka Kaplica NŻ
13.42
14.32
<
Ligota Łabędzka Szkoła NŻ
13.43
14.33
<
Ligota Łabędzka I NŻ
13.44
14.34
<
AUTOBUS SZKOLNY NR 3
Autobus pętla I do Gliwic
Pławniowice Szkoła NŻ
14.30
RUDZINIEC UG – PKP
14.38
Rudziniec Młyńska NŻ
14.39
Rudziniec Przedszkole NŻ
14.40
RUDZINIEC GIMNAZJUM I NŻ
14.41
Rudziniec Folwark NŻ
14.43
Rudno
14.45
Rudno Gospoda
14.47
Rudno I NŻ
14.48
BOJSZÓW SKRZYŻOWANIE
14.49
KLESZCZÓW PĘTLA
14.53
Kleszczów Szkoła NŻ
14.54
Kleszczów
14.55
Kleszczów Osiedle NŻ
14.56
Rzeczyce NŻ
15.00
Rzeczyce Basen NŻ
15.01
Rzeczyce Wieś NŻ
15.02
Ligota Łabędzka Kaplica NŻ
15.06
Ligota Łabędzka Szkoła NŻ
15.07
Ligota Łabędzka I NŻ
15.08
Ważne! - autobus z uczniami wyjeżdżający z Rudzińca o godz. 14:56 (Pławniowice) dojeżdża tylko
do Kleszczowa, mogą nim więc wracać tylko uczniowie mieszkający w Taciszowie.
Zapewniono nam więc dla uczniów drugi autobus , który będzie odjeżdżał spod szkoły o godz. 14:30 i
odwoził uczniów do Rzeczyc inną trasą. - ( Pławniowice, Rudziniec, Rudno, Kleszczów, Rzeczyce,
Ligota)
Proszę o dokłądne zapoznanie się z rozkładem i poinformowanie pisemnie wychowawców , o której
godzinie uczniowie będą wracać do domów. Dziękujemy i prosimy o wyrozumienie .
Z poważaniem: pracownicy urzędu gminy oraz dyrekcja zespołu.
List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców
Spotkanie z archeologami w naszej szkole.
Dnia 7 grudnia 2016 naszą szkołę odwiedzili z muzeum w Gliwicach archeolodzy. Pan Radosłąw Zdaniewicz opowiedział nam ciekawe historie o Pławniowicach i okolicznych wsiach.Głownym tematem była nasza wioska i j ukryte tajemnice.Dowiedzieliśmy się,że na naszym terenie pojawił się jeden jedyny mamut. Miał on wielkie ciosy i jak już wiemy z tej lekcji; jest to ogromne "mamucie poroże",które służyło przede wszystkim do obrony. Archeolog wspomniał również o Taciszowie,Chechle czy Dzierżnie. Do tej pory nie zdawalismy sobie sprawy,że nasza gmina opływa w tak liczne prehistoryczne wydarzenia. Informacje o których było nam dane słuchać, urozmaicała kolorowa i ubarwiona w fotografie prezentacja,dzięki czemu lekcja ta wydawała nam się jeszcze ciekawsza.Pojęcia z tego okresu takie jak: Neardentalczyk,ocieplenie kimatu czy bełt, okazały się dla nas proste i nie są już dla nas żadną tajemnicą.Pan przyciągnął naszą uwagę i zaciekawił nas,więc w dalszym ciągu jestesmy "głodni wiedzy" na temat prehistrii z tych terenów.Ponadto myślę,że lekcja ta była bardzo ciekawym doświadczeniem. Zostało nam czekać na więcej albo...samemu pobawić się w "małego archeologa"
autor tekstu : Patryk Suchan
Spotkanie z pisarzem Waldemarem Cichoniem w naszej szkole.
Dnia 17 listopada 2016r. gościliśmy w naszej szkole i przedszkolu pisarza, pana Waldemara Cichonia.
Nadia Kowalska- Dzień dobry, nazywam się Nadia Kowalska. Jestem uczennicą klasy 6. Chciałabym zapytać, czy udzieliłby mi Pan krótkiego wywiadu?
Waldemar Cichoń-Oczywiście.
N.K.- Zacznijmy od pytania:-Czy jako dziecko lubił Pan czytać?
W.C.- Tak, jako dziecko bardzo lubiłem czytać.
N.K.- Czy Pana rodzice popierają Pana pasje?
W.C.- Tak, zwłaszcza mama.
N.K.- Kiedy wydał Pan pierwszą książkę?
W.C.- Osiem lub dziewięć lat temu.
N.K.- Czy po wydaniu pierwszej książki wiedział Pan już, że chce Pan zostać zawodowym pisarzem?
W.C.- Nie, nie miałem pojęcia.
N.K.- Czy Cukierek, z tomu opowiadań o Cukierku, istnieje?
W.C.- Tak, to mój kot.
N.K.- Czy ma pan w planach wydać jeszcze jakąś książkę?
W.C.- Oczywiście! Już nawet skończyłem ją pisać, ale czeka jeszcze na wydanie.
N.K.- Czy będzie to kolejne opowiadanie o Cukierku?
W.C.- Nie, nie. Już skończyłem z opowiadaniami o Cukierku.
N.K.- A będzie jeszcze jakiś inny zwierzak?
W.C.-Tak, o równie niesfornym psie.
N.K.- Skąd Pan czerpie te wszystkie pomysły na książki?
W.C.- Po prostu przelewam na papier przygody mojego kota.
N.K.- A czy miał Pan już wcześniejsze plany na napisanie książki, czy stało to się tak nagle?
W.C.- Nie, skądże! Nie miałem pojęcia, że napisze książkę, a co dopiero tom książek.
N.K.- Czy w jednej książce jest jedna opowieść?
W.C.- Nie, w jednej książce jest kilka rozdziałów.
N.K.- Jakie gatunki książek lubi Pan najbardziej?
W.C.- Wszystkie bardzo lubię.
N.K.- Według Pana czyta więcej młodzieży, czy osoby dorosłe?
W.C.- Nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
N.K.- Uważa Pan, że czytelnictwo wśród młodzieży wzrosło, czy zmalało?
W.C.- Uważam, że zmalało.
N.K.- Dobrze, to już koniec naszego wywiadu. Dziękuję jeszcze raz i mam nadzieje, że wyda Pan więcej równie wspaniałych książek. Życzę pomyślnej realizacji dalszych planów. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Uroczystość - Święty Marcin
Sprawozdanie - 13.11.2016 - Św. Marcin w Pławniowicach
W tym roku święty Marcin już po raz ósmy przyjechał na swym koniu do Pławniowic. Tradycyjnie pomaszerowały za nim dzieci z lampionami i licznie zgromadzeni goście na czele z Wójtem Gminy Rudziniec. Rycerz Marcin podzielił się symbolicznie swoim płaszczem z żebrakiem, a licznie zgromadzone dzieci poczęstował rogalikami. W tym momencie nad naszymi głowami przeleciało mnóstwo dzikich gesi.... a jak wiadomo, na świętego Marcina najlepsza gęsina! Wszyscy podziękowaliśmy Marcinowi za przybycie oraz za smaczne rogale, po czym udaliśmy się na salę w OSP, gdzie czekały dalsze atrakcje. Goście mogli podziwiać występy artystyczne dzieci przedszkolnych i szkolnych, Wysłuchaliśmy piosenek i wierszy wykonanych w dwóch językach. W ten sposób uczciliśmy pamięć świętego, który urodził się w roku 316, a wiec dokładnie 1700 lat temu! Ostatnim punktem programu był niezwykle barwny i dynamiczny występ młodzieży z Tworkowa koło Raciborza. Grupa taneczna TWORKAUER EICHE zaprezentowała nam tradycyjne i nowoczesne tańce ludowe. Publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.
Organizacją imprezy zajął się Zarząd Koła DFK, a współorganizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Rudzińcu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem panów Herberta i Kamila Suchanek, właścicieli koni.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.
Ewelina Klaka
Konkurs recytatorski - Św.Marcin
KONKURS RECUTATORSKI - ŚW. MARCIN 2016
W eliminacjach konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie uczący się języka niemieckiego. Do finału zakwalifikowało się 23 osoby w tym 14 z klas młodszych i 9 z klas starszych. Jury w składzie: Ewa Knieć, Małgorzata Pollok-Nwachukwu i Ewelina Klaka oceniło wszystkich recytatorów zwracając uwagę na wymowę, intonację i dykcję oraz stopień opanowania tekstu niemieckiego.
W klasach 1-3 Laureatami zostali:
1. ex aequo: Daniel Knewels i Dawid Morys-Zuber
2. Oliwier Borszcz
3. Patrycja Hluchnik
w klasach 4-6:
1. Zuzanna Bożek
2. Aleksandra Tekla
3. ex aequo: Sandra Tobolik i Magdalena Jesionek
Pozostali finaliści otrzymali nagrody za zaangażowanie i udział:
Klaudia Hluchnik, Tomasz Wisniewski, Karol Chaj, Oskar Grucza, Marcin Lisok, Milena Jaworek, Rafał Piszcz, Emilia Piszcz, Patryk Suchan, Julia Wolny, Emilia Grucza,i Weronika Klaka.
Projekt został zrealizowany dzięki współpracy z Kołem DFK w Pławniowicach ze środków Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce z siedzibą w Opolu - www.vdg.pl
11 listopada - Święto Niepodległości
Sprawozdanie z akademii z okazji Święta Niepodległości
Dnia 10 listopada 2016 r. wszyscy uczniowie ZSP w Pławniowicach, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły i przedszkola zebrali się, aby uczcić 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się o godz.10. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Paweł Mróz, przywitał zebranych, przypomniał o tym, jak ważna jest data: 11 listopada , a po słowach: Do hymnu! wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Po hymnie uczniowie klasy VI przedstawili część artystyczną: wiersze o tematyce patriotycznej i „ scenkę rodzinną”, w której dziadkowie opowiadali dzieciom o czasach rozbiorów, powstaniach i pierwszej wojny światowej. Do recytacji dołączyło czworo uczniów z klasy IV. Występ wzbogacił chórek, śpiewając piękne pieśni: „Orzeł”
i „Nasza ojczyzna”. Po występach uczniów p. dyrektor nawiązała do symboli narodowych i do obchodów Święta Narodowego, które odbędą się w stolicy i innych miastach. Podziękowała za ciekawy program i dekorację, którą przygotowali uczniowie kl. VI z p. Joanną Wilk.Stefania Roziak
Joanna Wilk
Małgorzata Pollok-Nwachukwu
Sukcesy uczniów
Gminne Igrzyska Sportowe
Sztafetowe Biegi Przełajowe
- dziewczęta: II miejsce / Klaka Weronika ,Konopka Wiktoria ,Ząbkiewicz Martyna ,Jesionek Magdalena, Grucza Emilia ,Tekla Aleksandra,
- chłopcy: V miejsce / Mróz Paweł ,Adamczewski Natan ,Kuźmierczak Jakub ,Mołdrzyk Szymon, Sczędzina Tomasz, Suchan Patryk,
Piłka nożna
- dziewczęta: II miejsce / Klaka Weronika ,Konopka Wiktoria ,Ząbkiewicz Martyna ,Jesionek Magdalena, Blaszczyk Katarzyna ,Bożek Zuzanna ,Tekla Aleksandra
- chłopcy: IV miejsce /Mróz Paweł ,Adamczewski Natan ,Kaźmierczak Jakub ,Mołdrzyk Szymon, Sczędzina Olivier , Suchan Patryk, Bogacz Kamil,
Szachy
- VI miejsce: Bogacz Kamil 3 pkt. , Lubojański Dominik 1 pkt., Mróz Paweł 0.5 pkt., Klaka Weronika 0.5 pkt.
____________________________________________________________________________________________
Szkolne Igrzyska Sportowe
Bieg 40 m
1.
Ząbkiewicz Martyna
8.01
1
Mróz Paweł
7.75
2
Konopka Wiktoria
8.19
2
Bogacz Kamil
7.92
3
Tobolik Sandra
8.31
3
Kaźmierczak Jakub
8.26
Bieg 120m
1.
Konopka Wiktoria
26,62
1
Bogacz Kamil
26.38
2
Ząbkiewicz Martyn
27.22
2
Każmierczak Jakub
27.46
3
Klaka Weronika
27.62
3
Mróz Paweł
28.02
Skok w dal
1.
Tobolik Sandra
300
1
Mróz Paweł
337
2
Konopka Wiktoria
300
2
Adamczewski Natan
315
3
Bożek Zuzanna
283
3
Mołdrzyk Szymon
311
Rzut piłeczką palantową
1
Klaka Weronika
34.90
1
Mróz Paweł
34.90
2
Konopka Wiktoria
22.90
2
Bogacz Kamil
33.20
3
Ząbkiewicz Martyna
22,60
3
Mołdrzyk Szymon
30.40
Skoki na skakance /bez przerwy/
1
Bem Martyna
80
1
Leśnyczyk Dawid
83
2
Tobolik Sandra
54
2
Adamczewski Natan
29
3
Pięta Zuzanna
50
3
Lubojański Dominik
28
Skoki na skakance /1 minuta/
1
Klaka Weronika
100
1
Leśnyczyk Dawid
83
2
Blaszczyk Katarzyna
85
2
Bogacz Kamil
80
3
Bożek Zuzanna
84
3
Kaźmierczak Jakub
69
___________________________________________________________________
Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Edukacji
Klasa V-VI Klasa IV1.Klaka Weronika 1.Tekla Aleksandra2.Ząbkiewicz Martyna 2.Mołdrzyk Szymon3.Sczędzina Olivier 3.Bem MartynaKlasa III1.Mruk Mateusz2.Grajlich Wiktoria3.Paweł JesionekMistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym
Skrzatki Skrzaty1.Jaworek Milena 1.Knevels Daniel2.Wodnicka Zofia 2.Grucza Oskar3.Pięta Zuzanna 3.Lisok MarcinŻaczki I Żacy I1.Tekla Aleksandra 1.Mołdrzyk Szymon2.Bem Martyna 2.Jelonek Wiktor3.Tobolik Sandra 3.Makselon SzymonŻaczki II Żacy II1.Grajlich Wiktoria 1.Mruk Mateusz2.Trefon Milena 2.Jesionek Paweł3.Tkocz Anna 3.Przybyła PawełMłodziczki Młodzicy1.Klaka Weronika 1.Mróz Paweł2.Ząkiewicz Martyna 2.Sczędzina Olivier3.Blaszczyk Katarzyna 3.Bogacz Kamil
Ogólnopolska akcja "Śniadanie daje moc"
ŚNIADANIE DAJE MOC !
8 listopada w naszej szkole odbyła się ogólnopolska impreza ŚNIADANIE DAJE MOC! Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowywali wspólne śniadanie. Ideą akcji było uświadomienie uczniom i dzieciom, jak zdrowo się odżywiać, jakie produkty żywnościowe powinny się znaleźć podczas przygotowania pożywnego śniadania. Koordynatorka imprezy pani Małgorzata Pollok przypomniala i przedstawiła uczniom wląściwą piramidę żywieniową. Następnie uczniowie przygotowali z przyniesionych produktów wspólne śniadanie, które póżniej wszyscy ze smakiem zjedli. Oprócz pysznych kanapek uczniowie przygotowali również pyszne soki i sałatki owocowe.
Po krótkiej przerwie, podzieleni na grupy wraz z bohaterem akcji WSZYSTKOJADEM uczniowie przygotowali plakaty promujące zdrowe odżywianie. Na zakończenie przygotowano wystawę z wykonanych przez uczniów prac.
Archiwum Aktualności