• KONKURSY w naszej szkole w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2020

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VI do udziału

w następujących konkursach:

Dla klas I-IV

Konkurs na plakat zawierający hasło „Dzień bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.

Dla klas V i VI

Konkurs na przygotowanie komiksu o tematyce związanej z hasłem  „Działajmy razem” i bezpieczeństwem w sieci.

Cele konkursu:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem w Internecie, cyberprzemocą oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
            • Kształtowanie właściwych zachowań wobec zagrożeń płynących z Internetu.
            • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.

Warunki konkursu:

• Praca wykonana indywidualnie.
            • Maksymalny format plakatu A2 wykonany dowolną techniką z hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
            • Prace będą oceniane osobno w kategoriach konkursowych klas I-IV (plakat) oraz klas V-VI (komiks).
            • Praca musi zawierać dane autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy).
            • Dla uczestników, których praca jest zgodna z tematem i estetycznie wykonana przewidziane są oceny z informatyki. Poza tym autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz dodatkowo nagrody rzeczowe.
            • Prace konkursowe należy złożyć osobiście u nauczyciela informatyki   - p. Mireli Timler.
            • Termin składania prac: do 7 lutego 2020 r.

Kryteria oceny prac:

• Zgodność z tematem.
            • Estetyka wykonania.
            • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.

• Kiermasz świąteczny z Dniem Babci i Dziadka

• W niedzielę 15 grudnia odbył się w straży OSP kiermasz świateczny z Dniem Babci i Dziadka. Centrum tego uroczystego wydarzenia stanowiły występy artystyczne dzieci z naszej szkoły oraz przedszkola, które zostały przygotowane przez Panią Małgorzatę Pollok oraz panie Przedszkolanki. Uczniowie przybliżyli nam atmosferę świąt poprzez przedstawienie jasełek wzbogaonych przepiekną oprawą muzyczną.

Podczas kiermaszu odbyła się licytacja świątecznych przedmiotów, sprzedawano wytwory pracy, które zostały wykonane własnoręcznie przez rodziców, dzieci oraz nauczycieli, m.in. stroiki, dekoracje i ozdoby świąteczne, a także wyroby cukiernicze. W trakcie kiermaszu można również było napić się kawy, herbaty, ponczu oraz poczęstować pysznym ciastem.

Dziękujemy bardzo pani Brygidzie Przybyle, nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz pracownikom naszej szkoły za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie kiermaszu.

• Śląski festiwal nauki w Katowicach - zgłoszenia u wychowawców

• Wszystkich uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w Śląskim festiwalu nauki w Katowicach zapraszamy do zgłaszania się u wychowawców.

W wydarzeniu wzięliśmy udział dwa lata temu - zdjęcie z udziałem naszych uczniów znajduje się na stronie festiwalu.

• Sukcesy w XIV Konkursie Kolęd Niemieckich  "Alle Jahre wieder"

• Nasze sukcesy w XIV Konkursie Kolęd Niemieckich  "Alle Jahre wieder", który odbył sie 10 grudnia w ZSO nr 12 w Gliwicach to:

1 miejsce solistki Wiktorii Kansy oraz 3 miejsce zespołu KROPECZKI.

Cieszymy się i gratulujemy naszym laureatom!

W związku z tym, iż  Kropeczki w tym roku obchodzą swoje 20-lecie, nasza radość jest tym większa 😊

• Akcja Paczka Świąteczna dla chorych dzieci

• Nasza placówka wzięła udział w akcji Paczka Świąteczna dla chorych dzieci.W wyniku zbiórki pieniężnej przeprowadzonej w szkole, w przedszkolu oraz na sali OSP w Dniu Świętego Marcina, uzyskaliśmy kwotę 346,78 zł. Dzięki temu udało się zakupić 6 kompletów Lego oraz komplet samochodów, które przekazaliśmy 2 grudnia paniom z Fundacji Unikum.

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!