• Wykaz programów nauczania i podręczników 24/25

"Program wychowania przedszkolnego"

Elżbieta  Kordos

edukacja wczesnoszkolna

Program edukacji wczesnoszkolnej w klasach 1-3 szkoły podstawowej do cyklu Nowi Tropiciele

Jadwiga Hanisz

WSiP

j. mniejszości niemieckiej

Ab in die Kinderwelt - Neu! - Program nauczania j. niemieckiego jako języka mniejszości narodowej dla klas 1-3 (pierwszy etap edukacyjny)

I. Breguła - Hanysek, B. Chyłka, M. Paszkowiak

j. angielski

Program nauczania j. angielskiego dla klas 1-3 szkoły podstawowej

Mariola Bogucka

PEARSON

religia

Zaproszeni na ucztę z Jezusem

Komisja Wychowania Katolickiego KEP

JEDNOŚĆ

Szkolny wykaz podręczników w roku szkolnym 2024/25

wychowanie przedszkolne

"Świat w kolorach - pięciolatek i sześciolatek"

B. Turek-Wołosz, K. Borys, M. Korsak, M. Czechowska,

J. Matyja, M. Lipiejko

edukacja wczesnoszkolna

Nowi Tropiciele (815/1/2017)

A.Banasiak, A.Burdzińska, A.Danielewicz-Malinowska, J.Hanisz,

A.Kamińska, R.Kamiński, E.Kłos, W.Kofta, B.Nadarzyńska

WSiP

j. mniejszości niemieckiej

Hallo Anna neu 1 (1098/1/2020)

Olga Swerlowa - rozkład dla mniejszości niemieckiej na 1 h tygodniowo

j. angielski

New English Adventure (819/1/2017)

Tessa Lochowski, Cristiana Bruni

PEARSON

religia

Poznaję Boży świat (AZ-11-01/18-KI-4/20)

ks.dr K. Mielnicki, E. Kondrak

JEDNOŚĆ

• Zielona szkoła 2024

• W tym roku uczniowie klasy III, z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, wzięli udział w wyjeżdzie śródrocznym, tzw. Zielonej szkole w Pogorzelicy w Osrodku Wypoczynkowym FAMILIJNI.

Zielona szkoła była pełna atrakcji - spacery brzegiem morza (było nawet moczenie stópek), wycieczka do Kołobrzegu z rejsem statkiem i spotkaniem z prawdziwym piratem oraz do Niechorza (spotkanie oko w oko z motylami i Park Miniatur Latarni Morskich wraz z przejazdem retro pociągiem). Codziennie pluskaliśmy się w basenie i aquaparku - pod czujnym okiem dwóch panów ratowników.

Wygraliśmy w Familiadzie, zajęliśmy I miejsce w rzutkach, I miejsce zajęliśmy również w konkursie na najpiękniejszą budowlę z piasku. Był pokaz ogniowy, Bolek uczył nas żonglować, była dyskoteka, karaoke, piżama patry i ognisko z kiełbaskami. Szkoda, że wszystko co dobre tak szybko się kończy.

• Zwiedzamy radiowóz

• Dzisiaj przedszkolacy skorzystali z okazji, że w szkole odbywało się spotkanie profilaktyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa i "zaatakowały" radiowóz.

Dziękujemy Panu Mateuszowi Piórkowskiemu za super przeżycia.

• Spotkania profilaktyczne z KMP Gliwice w naszej szkole

• Dzisiaj, 19 października, naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Piórkowski, asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W ramach spotkania profilaktycznego przeprowadził rozmowę z uczniami o odpowiednim dobieraniu treści filmów, bajek, gier komputerowych do wieku dziecka i zagrożeniach czyhających w sieci. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

• #SprzątamyDlaPolski

• Dzisiaj, w środę 4 października 2023 roku dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pławniowicach wzięły czynny udział w akcji "Sprzątamy dla Polski".

• Owoce, warzywa i nabiał w szkole.

• Drodzy Rodzice,

jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Program dla szkół".

„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

„Program dla szkół” jest kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Wszystkie dostarczone produkty są rozdawane uczniom klas I-III na przerwie śniadaniowej. Nie ma możliwości zabierania produktów mlecznych czy warzyw, owoców do domu.