• Obóz językowy "EuroWeek"

• W tym roku nasza szkoła weźmie udział w 5dniowym obozie językowym "EuroWeek szkoła liderów dla uczniów wraz z opiekunami".

Zajęcia odbędą się w malowniczo położonych górskich miejscowościach na Ziemi Kłodzkiej, w dniach 24-28. XI. 2019.

Program "EuroWeek" obejmuje 6 bloków tematycznych, np: "Praca w grupie", "Kierowanie", "Kultury  świata", "Europa - stosunki miedzynarodowe", "Liderstwo".

Większa część zajęć będzie prowadzona w języku angielskim przez szkoleniowców oraz wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Meksyku, Findlandii, Gruzji, Hiszpani, Peru, Indii, Kolumbii, Turcji, Wietnamu, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Ekwadoru, Kenii, Nepalu.

Program "EuroWeek" realizowany jest od 20 lat.

• Warsztaty na Wydziale Geologii i Górnictwa Politechniki Śląskiej

• 12 września starszacy oraz uczniowie klas I-IV wzięli udział w warsztatach „Kopalnia doświadczeń” organizowanych na Wydziale Geologii i Górnictwa Politechniki Śląskiej. Dzieci były zachwycone prawdziwymi kamieniami ze świata gry komputerowej Minecraft. Nasze dzieci pochwaliły się znajomością różnych rodzajów kamieni i rud z tej gry. Podczas wycieczki miały rónież okazję wykonać doświadczenia chemiczne.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 oraz pasowanie na pierwszoklasistów

• 2 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczeń klasy V Paweł Jesionek serdecznie powitał swoich najmłodszych kolegów z klasy I Szkoły Podstawowej. Pani Anna Sowa przygotowała zagadki dla pierwszoklasisów. Następnie odbyło się ich ślubowanie. Pani Dyrektor przy pomocy wielkiego ołówka dokonała pasowania na ucznia naszej szkoły. W tej szczególnie uroczystej chwili przejęci byli nie tylko sami pierwszoklasiści, ale przed wszystkim ich Rodzice. Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali dyplomy. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim nauczycielom wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, a Rodzicom powodów do dumy z ich pociech. Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami.