• Oferta

Przedszkole czynne jest w godzinach od 6:30 do 16:30.

W tym czasie dzieci korzystają z trzech posiłków (śniadanie, obiad, podwieczorek), które są przygotowywane w naszej kuchni przez wykwalifikowany personel, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Gwarantuje to udział placówki w ogólnopolskim programie „Żywienie na wagę zdrowia”.

Naszym podopiecznym zapewniamy:

• opiekę logopedyczną i pedagogiczną (w razie potrzeby istnieje możliwość współpracy z oligofrenopedagogiem i surdopedagogiem)
          • zajęcia z religii
          • zajęcia z języka niemieckiego w wymiarze 3 godzin tygodniowo (bezpłatnie)
          • rozszerzony zakres zajęć umuzykalniających
          • zabawy matematyczne wg koncepcji profesor Edyty Gruszczyk— Kolczyńskiej
          • naukę czytania metodą sylabową wg  profesor Jagody Cieszyńskiej (daje bardzo dobre efekty, co potwierdzają rodzice!!!)
          • solidne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole
          • rozwijanie zainteresowań i nabywanie różnorodnych umiejętności, sprawności i doświadczeń zgodnie z indywidualnymi potrzebami           i możliwościami dzieci
          • nauka języka angielskiego w ramach podstawy programowej w obu grupach wiekowych
          • dodatkowe zajęcia rytmiczne i  taneczne 2 razy w tygodniu po pół godziny
          • zajęcia artystyczno-plastyczne

W przedszkolu często organizowane są wycieczki. Sprawdzone i zaakceptowane przez rodziców i dzieci coroczne wyjazdy to: Rodzinne Centrum Rozrywki „Alele”, Teatr Lalki i Aktora w Opolu, udział w Dymarkach w Rudach Raciborskich, Multikino. Dodatkowo organizowane są inne wyjazdy uwzględniające propozycje rodziców np. Muzeum Chleba w Radzionkowie, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach.

Dzieci z naszego przedszkola chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach i przeglądach organizowanych na terenie gminy Rudziniec i nie tylko.

Zapraszamy do naszego przedszkola na organizowane corocznie tygodnie adaptacyjne.