• Zwiedzamy radiowóz

• Dzisiaj przedszkolacy skorzystali z okazji, że w szkole odbywało się spotkanie profilaktyczne dotyczące cyberbezpieczeństwa i "zaatakowały" radiowóz.

Dziękujemy Panu Mateuszowi Piórkowskiemu za super przeżycia.

• Spotkania profilaktyczne z KMP Gliwice w naszej szkole

• Dzisiaj, 19 października, naszą szkołę odwiedził Pan Mateusz Piórkowski, asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. W ramach spotkania profilaktycznego przeprowadził rozmowę z uczniami o odpowiednim dobieraniu treści filmów, bajek, gier komputerowych do wieku dziecka i zagrożeniach czyhających w sieci. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

• #SprzątamyDlaPolski

• Dzisiaj, w środę 4 października 2023 roku dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pławniowicach wzięły czynny udział w akcji "Sprzątamy dla Polski".

• Owoce, warzywa i nabiał w szkole.

• Drodzy Rodzice,

jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza szkoła przystąpiła do programu "Program dla szkół".

„Program dla szkół” to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych.

Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.

„Program dla szkół” jest kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”.

Wszystkie dostarczone produkty są rozdawane uczniom klas I-III na przerwie śniadaniowej. Nie ma możliwości zabierania produktów mlecznych czy warzyw, owoców do domu.

• Zielona Szkoła 2022

• W tym roku nasi uczniowie odpoczywali, zwiedzali i uczyli się w przepięknym Darłówku.

Wyjazd dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

• Konkurs plastyczny "Pałac w Pławniowicach" WYNIKI

• Serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie plastycznym poświęconym Pałacowi Pławniowickiemu - naszej śląskiej perełce -  organizowanym po raz pierwszy przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pławniowicach.

Dziękujemy  Proboszczowi parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - księdzu Krystianowi Worbs oraz Wójtowi Gminy Rudziniec - Panu Krzysztofowi Obrzut za objęcie patronatem naszego konkursu.

Oto wyniki:

1 grupa wiekowa:

I miejsce - Jakub Oleryk

II miejsce - Sina Wollek

III miejsce - Julia Durlik

Wyróżnienie - Tomasz Grzelak oraz Kamila Kurka

2 grupa wiekowa:

I miejsce - Mateusz Nandzik

II miejsce - Oliwia Kurdek

Wyróżnienie - Monika Urbańczyk

3 gruoa wiekowa:

1 miejsce - Olivier Wrazidło.

Dyplomy oraz nagrody można odbierać w sekretariacie ZSP Pławniowice od poniedziałku 6 czerwca.

O terminie WERNISAŻU prac konkursowych powiadomimy niebawem.

• KONKURS PLASTYCZNY

pod patronatem Wójta Gminy Rudziniec Pana Krzysztofa Obrzuta

oraz Proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

w Pławniowicach Krystiana Worbsa

„PAŁAC W PŁAWNIOWICACH”

Organizator konkursu:

Zespół Szkolno- Przedszkolny

44-171 Pławniowice, ul. Gliwicka 107

Cele:

- rozwijanie wyobraźni plastycznej

- uświadomienie własnych możliwości twórczych

- prezentacja twórczości plastycznej dzieci

- popularyzacja zabytków naszej gminy.

Uczestnicy konkursu: dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I -VIII szkół podstawowych Gminy Rudziniec.

Zasady:

Indywidualne i samodzielne wykonanie jednej pracy plastycznej przedstawiającej pałac w Pławniowicach            w technice płaskiej - malarstwo, w formacie A4 (w kategorii wiekowej I) albo A3 (w kategoriach II i III). Prace podpisane wraz z dołączoną metryczką i zgodą na przetwarzanie danych osobowych należy dostarczyć do ZSP w Pławniowicach w terminie do 16.05.2022r.

Dostarczenie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich ekspozycję i publikowanie wraz z imieniem i nazwiskiem autora i opiekuna plastycznego.

Kategorie wiekowe:

I – Przedszkola oraz klasy 1 i 2szkoły podstawowej

II - klasy 3, 4, 5 szkoły podstawowej

III - klasy 6, 7, 8  szkoły podstawowej

Przy ocenianiu prac zostaną wzięte pod uwagę:

- zgodność z tematem

- zgodność z ustaloną techniką i formatem

- samodzielność wykonania

- staranność i estetyka pracy

Prace po zakończeniu konkursu przechodzą na własność organizatorów.

Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o nominacji drogą telefoniczną lub mailową do 30. 05. 2022r. Ogłoszenie wyników nastąpi również na stronie ZSP w Pławniowicach www.plawniowice.com.pl oraz www.zspplawniowice.edupage.org

Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy (za I, II, III miejsce oraz wyróżnienie)

Zapraszamy do odwiedzenia Zespołu Pałacowo – Parkowego  w Pławniowicach!